Profesjonalne usługi szkoleniowe z zakresu ochrony środowiska

Zadzwoń lub napisz: +48 792 989 033 szkolenia@dendros.pl

Szkolenia

Kategoria: Zrealizowane w 2023r

XV konferencja Straty wody w systemach wodociągowych

Do pobrania:

program konferencji (pdf)

aktualizacja 11.10 pobierz
Termin: 16-17 październik 2023, Park Hotel Diament Katowice

Problematyka strat wody w systemie wodociągowym wpisana jest w działalność każdego przedsiębiorstwa wod-kan. Ich wielkość zależy m.in. od sprawności technicznej sieci, a także ciśnienia, czy opomiarowania i sposobu rozliczania.

Celem konferencji “Straty wody w systemach wodociągowych” było zaprezentowanie nowoczesnych rozwiązań technicznych i technologicznych oraz organizacyjnych służących ograniczeniu strat wody. W programie spotkania przedstawiliśmy wystąpienia specjalistów, które wskazały aktualne tendencje rozwoju branży wodociągowej. Konferencja była również okazją do zapoznania się z innymi rozwiązaniami przedsiębiorstw wod-kan, które mogą być  są inspiracją do dalszego działania i poszukiwania ciekawych nowych projektów w obszarze zmniejszania strat wody i zarządzania. 

Drugi dzień wyjazd techniczny – zwiedzanie największej i najnowocześniejszej katowickiej oczyszczalni ścieków – Gigablok:

  • opowiemy o monitoringu sieci wodociągowych w połączeniu z monitoringiem przepływów w sieciach kanalizacyjnych – jak on działa w aspekcie redukcji strat wody?
  • obejrzymy ścieżkę edukacyjną (o długości 1500 m)
  • przyjrzymy się stacji meteorologicznej
  • i postaramy się odpowiedzieć na wszystkie Państwa pytania 😉

Oczyszczalnia Ścieków Gigablok jest oczyszczalnią mechaniczno-biologiczno-chemiczną o przepustowości 40 tys. m3 na dobę. Jej właścicielem jest Katowicka Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna Sp. z o.o., a Katowickie Wodociągi S.A. prowadzą jej eksploatację. Odprowadzane są do niej ścieki z północnych dzielnic Katowic. W ciągu roku oczyszczanych jest tu ok. 8,4 mln m3 ścieków. Proces oczyszczania ścieków oparty jest na metodzie osadu czynnego z usuwaniem biogenów. Ponadto oczyszczalnia posiada piaskownik z usuwaniem tłuszczu oraz stację higienizacji osadu. Oczyszczalnia wyposażona jest również w dwie komory fermentacyjne osadów, w których powstaje biogaz wykorzystywany do wytworzenia energii elektrycznej i cieplnej. Docelowo można uzyskać 300 m3 biogazu na dobę. Miejsca powstawania odorów oczyszczalni są zamknięte, a powietrze z nich jest oczyszczane w biofiltrze.

Opiekun merytoryczny: dr inż. Florian Piechurski

Gospodarz Honorowy:

Dziękujemy za udział w konferencji. Do zobaczenia za rok!

Partnerzy wydarzenia:

    Poleć szkolenie

    Twoje imię i nazwisko:

    Twój adres e-mail:

    Adres e-mail znajomego: