Profesjonalne usługi szkoleniowe z zakresu ochrony środowiska

Zadzwoń lub napisz: +48 792 989 033 szkolenia@dendros.pl

Szkolenia

Kategoria: Zrealizowane w 2023r

Szkolenie Rozpoznawanie i możliwości ograniczania chorób drzew i krzewów w zieleni miejskiej

Do pobrania:

program szkolenia (pdf)

pobierz
Termin: 18 kwietnia 2023r. w godz. 9:30-15:30, Wrocław

Środowisko miejskie stwarza szczególne warunki dla rozwoju drzew i krzewów. Silne ubicie gleby, niedostatek masy organicznej, zubożenie różnorodności biologicznej czy wreszcie uszkodzenia mechaniczne to najczęstsze, choć nie jedyne czynniki, które mogą wpływać na występowanie określonych rodzajów czy nawet gatunków patogenów będących sprawcami chorób drzew i krzewów. Bardzo często choroba, której znaczenie w środowisku naturalnym jest znikome w warunkach miejskich niejednokrotnie prowadzi do znaczącego pogarszania się stanu fitosanitarnego roślin. Bardzo duże znaczenie ma w tym przypadku poprawna diagnostyka, a ponieważ wiele problemów przypisywanych chorobom jest spowodowanych nieodpowiednimi warunkami fizjologicznymi, bądź niekorzystne warunki fizjologiczne mogą stymulować intensywność występowania określonego organizmu szkodliwego. Podczas szkolenia będzie można zaznajomić się z podstawowymi cechami umożliwiającymi odróżnianie chorób drzew i krzewów od problemów fizjologicznych oraz uzyskać informacje dotyczące możliwości ograniczania najważniejszych chorób drzew i krzewów w warunkach miejskich.

Materiały szkoleniowe w postaci prezentacji będą rozesłane mailem przed spotkaniem.

Prowadzący: dr inż. Janusz Mazurek

Obecnie pracownik Katedry Ogrodnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Specjalista w zakresie ochrony roślin. Przez wiele lat prowadził własna działalność gospodarczą. Członek Polskiego Towarzystwa Fitopatologicznego oraz Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu. Inspektor Nadzoru Terenów Zieleni. Pracował m.in. w Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu i nadal sprawuje nadzór fitosanitarny w Arboretum w Wojsławicach Autor kilku książek, wielu opracowań, opinii i ekspertyz z zakresu zdrowotności roślin w zieleni miejskiej. Główny autor opracowania pt. „Profilaktyka chorób drzew miejskich. Zalecenia bio-asekuracji”.

 

Dziękujemy za miłą atmosferę podczas szkolenia. 

 

Jesteś zainteresowany szkoleniem o szkodnikach w zielenie miejskiej – napisz do nas! szkolenia(at)dendros.pl – już wkrótce więcej informacji

 

 

 

 

    Poleć szkolenie

    Twoje imię i nazwisko:

    Twój adres e-mail:

    Adres e-mail znajomego: