Profesjonalne usługi szkoleniowe z zakresu ochrony środowiska

Zadzwoń lub napisz: +48 792 989 033 szkolenia@dendros.pl

Szkolenia

Kategoria: Zrealizowane w 2021r.

Webinarium System korzeniowy drzew rosnących w warunkach miejskich – poprawa rozwoju, zapewnienie bezpieczeństwa i sposoby badań

Szczegóły wydarzenia:

Szkolenie onlinePlatforma Click Meeting w godz. 10-14
28 września 2021r.

Jednym z najważniejszych organów drzewa jest jego system korzeniowy odpowiedzialny nie tylko za pobieranie wody z solami mineralnymi oraz kotwiczenie rośliny w podłożu, ale także za szereg innych procesów zachodzących w ekosystemie. Aby korzenie prawidłowo się rozwijały i funkcjonowały, niezbędne są odpowiednie warunki siedliskowe. W tradycyjnej praktyce pielęgnacji drzew miejskich koncentrowano się wiele lat głównie na części nadziemnej, w tym na prowadzeniu cięć w koronie. Dziś wiadomo, że wśród niezbędnych zabiegów pielęgnacyjnych znajduje się poprawa warunków glebowych.

Celem szkolenia będzie omówienie specyfiki systemu korzeniowego drzew rosnących w warunkach miejskich, sposobów poprawy warunków do jego rozwoju oraz zapewnienia bezpieczeństwa, a także sposobów badań systemów korzeniowych. Prowadząca omówi główne przyczyny degeneracji i uszkodzeń systemu korzeniowego oraz sposoby im zapobiegania. 

Prowadzenie: dr hab. inż. Edyta Rosłon Szeryńska architekt krajobrazu,  absolwentka i pracownik SGGW w Warszawie, ekspert w zakresie diagnostyki i zarządzania drzewami w mieście, biegła sądowa ad hoc, twórczyni metody identyfikacji drzew zagrażających bezpieczeństwu. Współautorka programów kształtowania zieleni i zarządzania drzewami w gminach.