Profesjonalne usługi szkoleniowe z zakresu ochrony środowiska

Zadzwoń lub napisz: +48 792 989 033 szkolenia@dendros.pl

Szkolenia

Kategoria: Zrealizowane w 2021r.

Webinarium Podstawy prawne wielopłaszczyznowej ochrony zieleni poza lasami

Szczegóły wydarzenia:

Szkolenie onlinePlatforma Click Meeting w godz. 9-13
27 października 2021r.

Zieleń jest tym składnikiem środowiska, który towarzyszy nam praktycznie codziennie i na każdym kroku. Dlatego tez większości z nas zależy na skutecznej jej ochronie. Podstawowe znaczenie w tym zakresie mają rozwiązania prawne. Duża część z nich znajduje się w ustawie  z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody. Jednak nie są to jedyne przepisy prawa mogące wpłynąć na skuteczność ochrony zieleni. Dlatego też w trakcie tego spotkania zostaną kompleksowo przybliżone wszystkie rozwiązania prawne mogące mieć na to wpływ zarówno te których podstawowym celem jest skuteczna ochrona środowiska  jak i te, których podstawowym celem nie jest ochrona zieleni ale które mogą mieć na nią wpływ. Przedstawione zostaną również wzajemne relacje między nimi. Do pierwszej kategorii niewątpliwie należą rozwiązania stanowiące podstawę badania oddziaływania na środowisko  konkretnych przedsięwzięć. Natomiast do drugiej rozwiązania stanowiące podstawę gospodarowania przestrzenią takie jak np. miejscowy plan zagospodarowania. Trudno bowiem wyobrazić sobie  otaczającą nas przestrzeń bez zieleni. Nie ma jednak skutecznych rozwiązań bez sankcji stosowanych za ich naruszenie. Dlatego też uwaga będzie zwrócona również na normy stanowiące podstawę odpowiedzialności administracyjnej, karnej lub cywilnej, które mogą znajdować zastosowanie w przypadku naruszenia reguł gospodarowania zielenią.

Opieka merytoryczna i prowadzenie: Krzysztof Gruszecki, radca prawny, który przez wiele lat był Sędzią Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Bydgoszczy oraz etatowym członkiem SKO w Bydgoszczy. Autor komentarza do ustawy o ochronie przyrody.

Program webinarium

 1. Pojęcie zieleni
 2. Obowiązki organów administracji w zakresie ochrony przyrody
 3. Formy działania organów administracji, w których procesie stosowania występuje konieczność ochrony zieleni
 • Akty o charakterze generalnym

-Ocena oddziaływania na środowisko

-Miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego

-Parki gminne

 • Akty o charakterze indywidualnym

– Decyzje w przedmiocie określenia uwarunkowań środowiskowych realizacji przedsięwzięcia

– Zezwolenia na usunięcie drzew lub krzewów

 1. Kary pieniężne za uszkodzenie, zniszczenie albo usunięcie
 2. drzew lub krzewów bez wymaganego zezwolenia
 3. Uprawnienia kontrolne
 4. Konkluzje

 Zainteresowanych kolejnym terminem zapraszamy do kontaktu szkolenia(at)dendros.pl

Webinaria są dostępne na dowolnym komputerze, tablecie, smartfonie i nie wymagają instalowania żadnego dodatkowego oprogramowania.

 

Jeżeli nie ma tematyki w naszym kalendarzu szkoleń, która Cię interesuje prosimy o przesłanie propozycji na adres szkolenia(at)dendros.pl Autorzy ciekawych pomysłów będą premiowani „specjalną” zniżką na dane szkolenie.

  Poleć szkolenie

  Twoje imię i nazwisko:

  Twój adres e-mail:

  Adres e-mail znajomego: