Profesjonalne usługi szkoleniowe z zakresu ochrony środowiska

Zadzwoń lub napisz: +48 792 989 033 szkolenia@dendros.pl

Szkolenia

Kategoria: Zrealizowane w 2021r.

Webinarium Dobór, eksploatacja i serwis zaworów redukcyjnych

Szczegóły wydarzenia:

Szkolenie online Platforma Click Meeting w godz. 10:00-13:30

Do pobrania:

formularz zgłoszenia

Pobierz, wypełnij i odeślij na nasz mail pobierz
27 września 2021r.

Jednym z najistotniejszych czynników wpływających na wielkość strat wody jest wysokość ciśnienia panującego w sieci wodociągowej. Wyniki i obserwacje w zakładach wodociągowych prowadzą do interesującego wniosku, że istotny wpływ na wielkość natężenia przecieków w sieci wodociągowej wywiera nadmierne/niestabilne ciśnienie. Z uwagi na zróżnicowanie wysokościowo – przestrzenne ukształtowania sieci w każdym systemie można wyróżnić strefy ciśnienia podwyższonego w stosunku do ciśnienia optymalnego eksploatacyjnie. Zatem praktycznym podejściem jest ograniczenie awarii poprzez minimalizację nadwyżek ciśnienia i jego stabilizację.

Badania wpływu ciśnienia na liczbę uszkodzeń i straty wody wykazały, że ograniczenie maksymalnego ciśnienia w systemach wodociągowych o około 10-40% i szczególnie jego stablizacja wpłynęło na zmniejszenie liczby awarii o około 30-60%, a także na ograniczenie strat wody i końcowo kosztów napraw uszkodzeń.

Zapraszamy na szkolenie, które będzie poświęcone tematyce związanej obniżaniem i stabilizacją ciśnienia w sieciach wodociągowych poprzez dobór, eksploatację i serwis zaworów redukcyjnych. Nie zabraknie przykładów najczęściej popełnianych błędów popełnianych przy doborze  oraz rozwiązań służących ich eliminacji. Prezentowane informacje będą pochodziły z kilkunastoletniej praktyki autora.

Szkolenie zalecane jest zarówno dla projektantów, działów zaopatrzenia, służb nadzoru jak i pracowników eksploatacji (kierownicy, mistrzowie i monterzy).

Prowadzenie: dr inż. Wojciech Koral (Politechnika Śląska). Wykładowca akademicki na Politechnice Śląskiej w Gliwicach oraz  praktyk i  specjalista w zakresie gospodarki wodomierzowej współpracujący w tym zakresie z przedsiębiorstwami wodociągowymi i spółdzielniami mieszkaniowymi.

Program webinarium

 1. Metody obniżania ciśnienia w sieciach wodociągowych:
  1. regulacje dławieniowe (zasuwa, przepustnica)
  2. zawory redukcyjne sprężynowe

zawory redukcyjne hydrauliczne (sterowane przepływającym medium)

 1. Dobór zaworów – typ, wielkość, zakresy działania
  1. skutki hydrauliczne i energetyczne niedowymiarowania i przewymiarowania przepustnic i zaworów hydraulicznych (reduktorów ciśnienia)
  2. podstawy eksploatacji zaworów hydraulicznych

najczęstsze problemy zaworów hydraulicznych na przykładach z eksploatacji
– zabezpieczenie, uszkodzenia i problemy serwisowe zaworów redukcyjnych

 1. Inne zastosowania zaworów hydraulicznych
  1. zawory utrzymujące ciśnienie
  2. zawory przeciwuderzeniowe
  3. zawory uruchamiające pompy
  4. zawory ze zmiennymi nastawami

 

Jeżeli nie ma tematyki w naszym kalendarzu szkoleń, która Cię interesuje prosimy o przesłanie propozycji na adres szkolenia(at)dendros.pl Autorzy ciekawych pomysłów będą premiowani „specjalną” zniżką na dane szkolenie.

Partnerzy wydarzenia:

Patron medialny:

Patron medialny: