Profesjonalne usługi szkoleniowe z zakresu ochrony środowiska

Zadzwoń lub napisz: +48 792 989 033 szkolenia@dendros.pl

Szkolenia

Kategoria: Zrealizowane w 2020r.

Cykl webinariów „Drzewa w mieście – wiedza od A do Z” cz. 1 Podstawy diagnozy drzew

Termin: 6 sierpnia 2020r., szkolenie online

Rozpoczynamy cykl webinariów „Drzewa w mieście – wiedza od A do Z”. Pierwsze spotkanie odbyło się pt.: „Podstawy diagnozy drzew”.  Omówiliśmy podstawy diagnozy, ale także poprawną terminologię wraz ze rozumieniem przyczyn powstawania konkretnych wad czy uszkodzeń drzew i ich skutków dla osłabienia funkcji biologicznych lub mechanicznych. Po prelekcji istniała możliwość zadawania pytań na czacie.

Wiedza o korzyściach płynących z obecności drzew w mieście i zagrożeniach spowodowanych przez zaniedbania w ich kontroli i pielęgnacji, przyczyniła się do usprawnienia systemu administracji i zarządzania drzewami w miastach wielu krajów europejskich. Również w Polsce coraz więcej miast wprowadza system zarządzania drzewami oparty o kompleksowe działania w zakresie ich kształtowania, ochrony i pielęgnacji. Ważnym aspektem jest ocena drzew. Szczegółową diagnozę ich stanu przeprowadzają osoby z rozległą wiedzą i doświadczeniem arborystycznym, jednak podstawową ocenę drzew można wykonać w oparciu o proste metody wizualne i łatwe w obsłudze narzędzia do pomiaru wad i uszkodzeń.

Prowadzący: dr inż. Edyta Rosłon – Szeryńska, SGGW Warszawa

architekt krajobrazu,  ekspert w zakresie diagnostyki i zarządzania drzewami w mieście, biegła sądowa, twórczyni metody identyfikacji drzew zagrażających bezpieczeństwu. Współautorka Standardów Kształtowania Zieleni Warszawy i Polityki Ochrony Drzew dla m.st. Warszawy. Autorka licznych publikacji i ekspertyz dotyczących zieleni.

Spotkanie odbyło się na platformie ClickMeeting.

Dziękujemy Uczestnikom za udział i zapraszamy na kolejne części szkolenia.

Tematyka i daty już wkrótce na naszej stronie oraz FB.