Profesjonalne usługi szkoleniowe z zakresu ochrony środowiska

Zadzwoń lub napisz: +48 792 989 033 szkolenia@dendros.pl

Szkolenia

Kategoria: Zrealizowane w 2016r.

Problemy zdrowotności drzew i krzewów w mieście – przyczyny i możliwości zapobiegania

Termin: 15 marca 2016, Poznań

Nadrzędnym celem wszystkich stosowanych metod ochrony roślin powinno być długotrwałe utrzymanie zdrowotności roślin w środowisku miejskim. Wymaga to bardzo kompleksowego podejścia i zaangażowania specjalistów z wielu różnych dziedzin. Złożoność problemu jest na tyle duża, że wszelkie indywidualne działania mogą czasami przynieść wiele szkody. Nie da się również ująć całościowo wszystkich niezbędnych elementów wpływających na kondycję rosnących w mieście roślin. Im więcej jednak czynników uwzględni się zarówno w procesie projektowania, jak i później podczas pielęgnacji, tym rzadziej trzeba sięgać po ostateczność jaką zawsze było, i jest, stosowanie chemicznej metody ochrony.

Wykładowca:  dr inż. Janusz Mazurek
dr nauk rolniczych w specjalności ochrona roślin ,prowadzi własną działalność gospodarczą pod nazwą KLINIKA ROŚLIN. Zajmuję się niezależnym doradztwem.  Przez wiele lat zajmował się problemami ochrony roślin w zielenie miejskiej. Poza różnego rodzaju opracowaniami piśmienniczymi, prowadzi szereg prezentacji i szkoleń obejmujących zagadnienia możliwości zwalczania chorób i szkodników w miastach. Jest aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Fitopatologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Nauk Ogrodniczych. W swojej działalności stawia przede wszystkim na wartości merytoryczne.

program szkolenia (pdf)

 

Przekazywana podczas zajęć wiedza teoretyczna ilustrowana była licznymi przykładami zdjęć i rozwiązań praktycznych.

 

Dziękujemy wykładowcy oraz Uczestnikom za udział w spotkaniu, a firmie Belchim Crop Protection Polska i Szkółce Piątkowscy za promocję podczas szkolenia.