Profesjonalne usługi szkoleniowe z zakresu ochrony środowiska

Zadzwoń lub napisz: +48 792 989 033 szkolenia@dendros.pl

Szkolenia

Kategoria: Zrealizowane w 2016r.

IX konferencja Zarządzanie Zielenią Miejską

Termin: 19-20 maja 2016r., Hotel Felix, Warszawa

Kolejna edycja konferencji Zarządzanie Zielenią Miejską odbyła się w Warszawie, gdzie naszym celem było jak co roku wywołanie dyskusji, propozycji wizji, nowych rozwiązań kształtowania i pielęgnacji terenów zieleni w mieście.

Patronat honorowy: Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy
Hanna Gronkiewicz-Waltz

honor_patr_pol_outl

 Współpraca: Biuro Ochrony Środowiska

Opieka merytoryczna: prof. dr hab. inż. Marek  Siewniak  Europejska Rada ds. Drzew

Podczas obrad poruszylismy tematykę dotyczącą doboru, sposobu uprawy i pielęgnacji drzew oraz krzewów do terenów mocno zurbanizowanych. Nie zabrakło praktycznych rozwiązań (zarządzanie ryzykiem jako element programu gospodarki drzewostanem, metod diagnostyki drzew), nowoczesnych technologii (geoinformacyjnych) i produktów a ponadto ciekawych inspiracji i zapowiedzi nowości (nowelizacja normy o kosztorysowaniu).

Wzorem poprzednich lat podczas konferencji zostały przedstawione zalety oraz wady zarządzania, a także przepływu finansów na utrzymanie zieleni publicznej w wybranych miastach Polski z uwzględnieniem różnych modeli. Nowością był godzinny panel dyskusyjny, do którego zostali zaproszeni praktycy na co dzień zajmujący się zielenią miejską, by poruszyć najistotniejsze problemy.

Jednym z bardzo ciekawych punktów spotkania była sesja plenerowa, w trakcie której zwiedzilismy wybrane tereny zieleni Warszawy, a w nich urządzoną zieleń i dobraną małą architekturę, a opiekun merytoryczny konferencji prof. Siewniak przeprowadził pokaz oceny statyki drzewa metodą SIA.

program konferencji ZZM (pdf)

Dziękujemy współorganizatorowi a w szczególności Dyrektorowi p. Pawłowi Lisickiemu (BOŚ), prof. Markowi Siewniakowi za opiekę merytoryczną, firmą promocyjnym oraz Uczestnikom za aktywne uczestnictwo.

 

Zapraszamy już dziś na kolejną edycję konferencji która odbędzie się w 2017 roku w Krakowie!