Profesjonalne usługi szkoleniowe z zakresu ochrony środowiska

Zadzwoń lub napisz: +48 792 989 033 szkolenia@dendros.pl

Szkolenia

Kategoria: Zrealizowane w 2015r.

Szkolenie Ochrona prawna drzew i krzewów w świetle najnowszych rozwiązań

Termin: 22 lipca, Hotel Ikar Poznań

Obniżenie opłat i kar administracyjnych za usunięcie drzew lub krzewów, zróżnicowanie wysokości kary w zależności od okoliczności sprawy, poprawa jakości nowych nasadzeń – to podstawowe zmiany wprowadzone ustawą podpisaną właśnie przez Prezydenta RP.

20 lipca br. Prezydent RP podpisał ustawę o zmianie ustawy o samorządzie gminnym oraz o zmianie niektórych innych ustaw. Celem wprowadzenia nowych przepisów jest usprawnienie funkcjonowania samorządów, w tym w zakresie ochrony oraz usuwania drzew i krzewów, uregulowanych w ustawie z 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody. Krzysztof Gruszecki  – radca prawny, który przez wiele lat był Sędzią Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Bydgoszczy, etatowym członkiem SKO w Bydgoszczy oraz autorem komentarza do ustawy o ochronie przyrody, wnikliwie przeanalizował nowe przepisy. Swoimi spostrzeżeniami podzielił się 22 lipca br. na poświęconym temu zagadnieniu szkoleniu.

Na szkoleniu Uczestnicy otrzymają tekst ZMIAN DO USTAWY O OCHRONIE PRZYRODY podpisane w dniu 20 czerwca przez Prezydenta.

10696389_10153194581557732_5695884896850791446_n

Nowelizacja prawa w zakresie ochrony zadrzewień i terenów zieleni – informacja ze strony Ministerstwa Środowiska (link)

Spotkanie było tak ukierunkowane, aby przekazywana podczas zajęć wiedza o zapisach nowelizacji noweli odnosiła się do dotychczasowych przepisów. Omówione zostały m.in.: nowe definicje (np. drzewo, krzew, plantacja, złom, wywrot), najnowsze zasady dotyczące pielęgnacji drzew, wprowadzenie nowego organu – marszałka województwa, wymogi formalne wniosku o wydanie decyzji na usuwanie zieleni – wymóg planu nasadzeń, zmiany w zasadach dotyczących zwalniania z opłat i kar za usuwanie zieleni (możliwość ukarania osoby trzeciej, kara w wysokości 50% za usunięcie suchego drzewa, niższa kara dla osób ubogich).

program szkolenia (pdf)

 

Dziękujemy Panu Krzysztofowi Gruszeckiemu za poprowadzenie szkolenia, Uczestnikom za udział a patronowi medialnemu – miesięcznikowi Drwal za współpracę.

Chętnych na kolejną edycję szkolenia prosimy o maila  na adres szkolenia(at)dendros.pl a poinformujemy o kolejnym terminie.