Profesjonalne usługi szkoleniowe z zakresu ochrony środowiska

Zadzwoń lub napisz: +48 792 989 033 szkolenia@dendros.pl

Szkolenia

Kategoria: Zrealizowane w 2015r.

Ochrona drzew pomnikowych – marketing miejsc i aspekty prawne

Termin: 19 luty 2015, Poznań

W Polsce znajduje się ok. 33 tys. pomników przyrody, z czego najwięcej jest pojedynczych drzew i grup drzew. Pomnik przyrody to z reguły wspaniałe drzewo, duże oraz w dość dobrym stanie zdrowotnym i statycznym adekwatnym do jego wieku i warunków otoczenia. Nadanie statusu pomnika wiąże się z obowiązkiem jego ochrony i ponoszenia kosztów na jego utrzymanie.

Prowadzenie: Krzysztof Gruszecki radca prawny, który przez wiele lat był Sędzią Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Bydgoszczy oraz etatowym członkiem SKO w Bydgoszczy. Jest również autorem komentarza do ustawy o ochronie przyrody.

Podczas spotkania nie zabrakło również tematu jak wypromować szlaki drzew pomnikowych na przykładzie gminy Międzyzdroje. Zagadnienie to poruszył Hubert Gonera (Landbrand) –  marketing miejsc, jest jego życiową pasją. Jest współautorem koncepcji Branding Polska, kompleksowego projektu budowy marek miejsc, dedykowanego miastom i regionom polskim.

 Przekazywana podczas zajęć wiedza teoretyczna ilustrowana była licznymi przykładami rozwiązań praktycznych niepublikowanych orzeczeń sądów administracyjnych (analiza studium przypadków).

 Współpraca:

logo lb  2009

program szkolenia Drzewa pomnikowe (pdf)

 

 

Dziękujemy wykładowcom oraz Uczestnikom za udział w spotkaniu.

Zapraszamy na konferencję Zarządzanie Zielenią Miejską więcej …