Profesjonalne usługi szkoleniowe z zakresu ochrony środowiska

Zadzwoń lub napisz: +48 792 989 033 szkolenia@dendros.pl

Szkolenia

Kategoria: Zrealizowane w 2013r.

Sprawozdawczość do Urzędu Marszałkowskiego w myśl znowelizowanej ustawy o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r

Termin: 22 stycznia 2013r., Poznań

W dniu 22 stycznia w Poznaniu firma Dendros  zorganizowała szkolenie poruszające tematykę związaną ze sprawozdawczością do Urzędu Marszałkowskiego w myśl znowelizowanej ustawy o odpadach.

Zmiany, które wprowadza znowelizowana ustawa o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 roku spowodują reorganizację pracy wielu specjalistów zajmujących się ochroną środowiska w swoim miejscu zatrudnienia. Jakie to zmiany i jak się do nich przygotować?! Na te oraz inne pytanie uzyskali odpowiedź licznie zgromadzeni przedstawiciele zakładów oraz przedsiębiorstw komunalnych, zakładów wodociągów i kanalizacji, spółdzielni mieszkaniowych, reprezentanci firm prywatnych.

Spotkanie poprowadziła Małgorzata Knapczyk Naczelnik Wydziału Opłat i Baz Danych o Środowisku, Departamentu Środowiska Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, która  zajmuje się m.in. weryfikacją opłat za korzystanie ze środowiska, prowadzi wojewódzką bazę danych dotyczącej wytwarzania i gospodarowania odpadami, prowadzi ewidencje oraz weryfikacje zbiorczych zestawień sporządzanych przez posiadaczy odpadów.

Prelegentka wygłosiła referat dotyczący najważniejszych zmiany w gospodarce odpadami, które wprowadza ustawa m.in. zwróciła uwagę na przepisy przejściowe. Wskazała także, iż aby w pełni zrozumieć nową ustawę należy poczekać na istotne rozporządzenia, które wskażą szczegóły postępowania w konkretnej sytuacji. Omówiona została także problematyka dotycząca możliwości kontroli ewidencji i rozliczeń przez Urząd Marszałkowski, kary, terminy i odwołania stosowane przez podmioty kontrolne wg aktualnego stanu prawnego. Szkolenie często przybierało charakter dyskusji, dzięki czemu oprócz wiedzy teoretycznej uczestnicy mieli szansę zapoznać się z doświadczeniami innych osób biorących udział w spotkaniu.

program szkolenia Sprawozdawczość do Urzędu Marszałkowskiego (pdf)

Dziękujemy Pani Małgorzacie Knapczyk za poprowadzenie szkolenia oraz opiekę merytoryczną. Uczestnikom spotkana za aktywny udział, Patronom Medialnym za współpracę.

BAZA WIEDZY

Jeżeli nie mogłeś uczestniczyć w  szkoleniu, a zależy Tobie na materiałach  – kliknij na link, a dowiesz się więcej. Materiały zawierają zakres programu szkolenia.