Profesjonalne usługi szkoleniowe z zakresu ochrony środowiska

Zadzwoń lub napisz: +48 792 989 033 szkolenia@dendros.pl

Szkolenia

Kategoria: Zrealizowane w 2013r.

Lokalizacja awarii na sieciach preizolowanych systemów dystrybucji ciepła

Termin: 12 lutego 2013r., Łódź

Lokalizacja awarii na sieciach preizolowanych systemów dystrybucji ciepła to tytuł szkolenia, które 12 lutego w Łodzi zorganizowała firma Dendros. Wśród licznej grupy słuchaczy zgromadzeni byli reprezentanci zakładów i przedsiębiorstw energetyki cieplnej, zakładów gospodarki komunalnej, przedstawiciele firm prywatnych działających w branży ciepłowniczej.

Szkolenie oprowadził Jerzy Kozłowski, który od ponad 20 lat aktywnie związany jest z branżą producentów sprzętu do lokalizacji uzbrojenia podziemnego oraz inspekcji TV sieci podziemnych. Doświadczenie zawodowe wykładowcy obejmuje zarówno aspekty teoretyczne jak i duże doświadczenie praktyczne w użytkowaniu sprzętu.

Spotkanie podzielone było na trzy bloki. Pierwszy panel został wykorzystany na wskazanie współczesnych technologii stosowanych dla systemów alarmowych w sieciach rur preizolowanych systemów ciepłowniczych. Rodzaje uszkodzeń oraz pomiary na sieciach preizolowanych w celu zapobiegania awariom to tematy poruszane w drugim bloku. Wykład prowadzony przez prelegenta często był przerywany merytoryczną dyskusja prowadzoną wśród Uczestników, co wskazuję, iż temat jest ważny w pracy zawodowej osób biorących udział w spotkaniu. Ostatni blok dotyczył już samej lokalizacji awarii na sieciach ciepłowniczych w zależności od terenu, na którym znajduje się sieć oraz trudności związanych z próbą uniknięcia kolizji. Pomiędzy blokami była możliwość zapoznania się ze sprzętem, o którym w swoim wykładzie wspominał wykładowca m.in. mierniki rezystancji, reflektometry oraz zestawami do lokalizacji awarii. Uczestnicy chętnie korzystali z możliwością zapoznania się z wybranymi urządzeniami.

program szkolenia Lokalizacja awarii na sieciach preizolowanych systemów dystrybucji ciepła (pdf)

Dziękujemy Panu Jerzemu Kozłowskiemu za poprowadzenie szkolenia, Uczestnikom za aktywny udział, Patronom Medialnym za owocną współpracę.

Jeżeli nie mogłeś uczestniczyć w  szkoleniu, a zależy Tobie na materiałach  – kliknij na link, a dowiesz się więcej. Materiały zawierają zakres programu szkolenia.