Profesjonalne usługi szkoleniowe z zakresu ochrony środowiska

Zadzwoń lub napisz: +48 792 989 033 szkolenia@dendros.pl

Szkolenia

Kategoria: Zrealizowane w 2013r.

Przygotowanie sieci wod-kan do wdrożenia monitoringu

Termin: 1 lutego 2013r., Wrocław

W obecnych czasach monitoring stał się niezbędną podstawą przy odpowiedzialnym zarządzaniu przedsiębiorstwem – eksploatacji. Konieczność wdrażania w każdym przedsiębiorstwie wodociągowym monitoringu narzucają przepisy prawne, ale jeśli nawet takowe by nie obowiązywały to w szeroko pojętym interesie przedsiębiorstwa wod-kan byłoby mimo wszystko wdrażanie takiego systemu.

 Zadaniem monitorowania sieci wodociągowej jest systematyczna identyfikacja i rejestracja stanu sieci oraz bieżących zmian wartości parametrów hydraulicznych, jakości wody oraz stanu technicznego sieci. Celem takiego działania jest zapewnienie prawidłowego zarządzania siecią, a docelowo, kontrola stanu jakości świadczonych usług w zakresie dostawy wody o wymaganej jakości, odpowiedniej ilości oraz pod wymaganym ciśnieniem. Pojawia się zatem pytanie jak prawidłowo i rzetelnie przygotować system monitoringu? Jakie parametry, gdzie i jak często mierzyć? Z jakich urządzeń i rozwiązań skorzystać? Jakie problemy techniczne można napotkać na drodze realizacji? Na te i inne pytania staraliśmy się odpowiedzieć podczas szkolenia. Przekazywana podczas zajęć wiedza teoretyczna ilustrowana była licznymi przykładami rozwiązań praktycznych wdrożonych monitoringów sieci wod-kan.

 Prelegenci:
opiekun merytoryczny dr inż. Wojciech Koral – adiunkt, Politechnika Śląska, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Gliwicach, specjalista w zakresie monitoringu i gospodarki wodomierzowej

dr inż Bożena Gil – adiunkt, Politechnika Śląska, specjalizacja sieci kanalizacyjne

program szkolenia Przygotowanie sieci wod-kan do wdrożenia monitoringu (pdf)

 Dziękujemy Wykładowcom za poprowadzenie szkolenia, firmą promującym (Mirometr Sp. z o.o., Itron Polska, Saint Gobain, Seba Polska) oraz Uczestnikom i Patronom Medialnym.