Profesjonalne usługi szkoleniowe z zakresu ochrony środowiska

Zadzwoń lub napisz: +48 792 989 033 szkolenia@dendros.pl

Szkolenia

Kategoria: Zrealizowane w 2012r.

Warsztaty Oznaczanie drzew – zajęcia terenowe

Termin: 11 października 2012 r., Poznań

Jedną z podstawowych umiejętności osób pracujących w branży zielonej powinno być rozpoznawanie drzew i krzewów, również w stanie spoczynku. Brak tych kwalifikacji powoduję niebezpieczeństwo podjęcia złych decyzji co w konsekwencji może przyczynić się do złego zarządzania zielenią w mieście i pogorszenia krajobrazu terenów zielonych.

W dniu 18 października 2012 roku w Poznaniu firma Dendros zorganizowała warsztaty z zakresu oznaczania drzew. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele jednostek samorządowych, zakładów komunalnych oraz firm zajmujących się pielęgnacją zieleni w mieście. Warsztaty poprowadził dr Mariusz Gałka z Zakładu Biogeografii i Paleoekologii, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autor dwóch książek, kilkudziesięciu publikacji, uczestnik kilku staży zagranicznych. Współpracujący z uniwersytetami w Niemczech, Szwajcarii, Austrii, Łotwy. W pracy naukowej zajmujący się aspektami biogeografii i geobotaniki.

Program warsztatów został tak przygotowany aby Uczestnicy mogli jak najlepiej wykorzystać przeznaczony czas na zdobycie nowych, cennych informacji. Podczas pierwszej części spotkania  prowadzący wygłosił wykład, gdzie wskazał najważniejsze fakty, które są podstawą do oceny drzew. Następnie zdobytą wiedzę teoretyczna Uczestnicy mogli skonfrontować w terenie. W trakcie kilkugodzinnego rozpoznawania drzew w parkach Poznania Uczestnicy mieli okazję podyskutować i wymienić opinie na temat gatunków stwarzających największe wątpliwości podczas oznaczania. Dr Mariusz Gałka niejednokrotnie wskazywał jak istotny jest dobór konkretnego gatunku do warunków siedliskowych, dbając o bioróżnorodność w kontekście zieleni miejskiej nie powinniśmy zapominać o gatunkach rodzimych.

program warsztatów Oznaczanie drzew- zajęcia terenowe (pdf)

 kolejny termin szkolenia 18.10 SZCZEGÓŁY (KLIKNIJ)

                            


 

 

Dziękujemy wykładowcy za poprowadzenie szkolenia oraz Uczestnikom za aktywny udział. Zapraszamy na kolejne edycje warsztatów!