Profesjonalne usługi szkoleniowe z zakresu ochrony środowiska

Zadzwoń lub napisz: +48 792 989 033 szkolenia@dendros.pl

Szkolenia

Kategoria: Zrealizowane w 2012r.

Szkolenie Zamówienia publiczne w zieleni miejskiej

Termin: 25 kwietnia 2012r., Hotel Mercure

 W dniu 25 kwietnia 2012 roku w Hotelu Mercure w Poznaniu odbyło się szkolenie Zamówienia publiczne w zieleni miejskiej. Spotkanie poprowadził Grzegorz Pyliński, prawnik specjalizujący się w prawie zamówień publicznych.

 Uczestnikami były osoby reprezentujące zamawiających oraz wykonawców w dziedzinie zieleni miejskiej. Dzięki tak  dobranej grupie szkolenie przybrało charakter warsztatów, podczas których każdy miał prawo uzyskać odpowiedź na nurtujące go pytania. Wykładowca kilkakrotnie zwrócił uwagę jak ważna w procesie zamówień publicznych jest komunikacja pomiędzy obiema stronami. Zamawiający lub wykonawca w razie jakichkolwiek niejasności powinien pytać, aby proces przebiegł sprawnie i prawidłowo. Jednym z tematów, który szczególnie zwrócił uwagę Uczestników było szacowanie wartości zamówienia. Mecenas wskazał m.in. na prawo opcji, które zakłada, że zamawiający każdorazowo określa minimalny poziom zamówienia, który zostanie na pewno zrealizowany, co pozwala wykonawcom na rzetelne i właściwe dokonanie wyceny oferty. Jest to prawo, z którego chętnie korzystają zamawiający. Dyskusję wywołał także temat rażąco niskiej ceny.”Rażąco niska cena odnosi się do przedmiotu zamówienia, a nie do cen zawartych w innych ofertach – sam fakt dużej różnicy w cenach ofert nie musi oznaczać, że występuje cena rażąco niska” – mówił prawnik Grzegorz Pyliński.

Szkolenie było prowadzone w formie pytanie-odpowiedź co jak podkreślali Uczestnicy wprowadziło dynamikę spotkania. Możliwość porównania analizowanych przypadków podczas szkolenia do sytuacji indywidualnej uczestnika dało szansę uniknięcia błędów oraz zastosowania odpowiednich praktyk w procesie zamówień publicznych.

 Patronat medialny nad spotkaniem objęły portale budownictwo.org, e-placezabaw.pl, MegaOgrody.pl oraz SwiatOgrodow.pl

Szkolenie  prowadzone było w oparciu o ustawę Prawo zamówień publicznych, akty wykonawcze, orzecznictwo Krajowej Izby Odwoławczej i sądów powszechnych, opinie prawne Urzędu Zamówień Publicznych oraz liczne przykłady praktyczne m.in. błędów popełnianych przez zamawiających lub wykonawców.

 program szkolenia Zamówienia publiczne w zieleni miejskiej (pdf)

Niniejszy program szkolenia podlega ochronie wynikającej z ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Rozpowszechnianie, kopiowanie, adaptowanie, przekształcanie lub modyfikowanie programu szkolenia lub jego fragmentów bez uprzedniej zgody firmy Dendros jest zabronione.

Dziekujemy Wykładowcy oraz Uczestnikom za aktywny udział w szkoleniu.

 

 

Jeżeli nie mogłeś uczestniczyć w  szkoleniu, a zależy Tobie na materiałach  – kliknij na link, a dowiesz się więcej. Materiały zawierają zakres programu szkolenia.