Profesjonalne usługi szkoleniowe z zakresu ochrony środowiska

Zadzwoń lub napisz: +48 792 989 033 szkolenia@dendros.pl

Szkolenia

Kategoria: Zrealizowane w 2011r.

Szkolenie Zarządzanie gospodarką wodomierzową

Termin: 10 marca 2011r., Hotel Quality Poznań

10 marca br. zorganizowaliśmy w Poznaniu drugą edycję szkolenia Zarządzanie gospodarką wodomierzową. Spotkanie, w którym uczestniczyli przedstawiciele przedsiębiorstw oraz zakładów wod-kan poprowadził dr inż. Wojciech Koral (Politechnika Śląska, PWiK Sp. z o.o. w Gliwicach).

Szkolenie rozpoczęło się od zaprezentowania obowiązujących przepisów prawnych – ustaw, rozporządzeń, a także polskich norm, którym podlega gospodarka wodomierzowa.

W drugim bloku tematycznym omówione zostały rodzaje wodomierzy z uwzględnieniem ich zalet i wad. Dr Koral przybliżył uczestnikom różnice w budowie i pracy poszczególnych wodomierzy, zwrócił także uwagę na przyczyny rozbieżności w odczytach liczników – na przykład zanieczyszczona woda (m.in. związkami żelaza), która zakłóca pracę czułych wodomierzy mokrobieżnych. Następnie zaprezentowana została problematyka doboru wodomierzy dla mieszkalnictwa i przemysłu, w oparciu o krzywe rozbioru. Przestawione dane pochodziły z wieloletnich badań prowadzonych przez wykładowcę w przedsiębiorstwach wodociągowych i w spółdzielniach mieszkaniowych. Omówione zostały również zasady prawidłowego montażu wodomierzy oraz najczęściej popełniane błędy przy ich instalacji i wynikające z tego konsekwencje.

Na zakończenie szkolenia dr Koral zaprezentował dostępne na rynku rozwiązania zdalnego odczytu wodomierzy, podkreślając że zastosowanie tej technologii nie poprawi bilansu wodnego jeśli wodomierze będą niskiej jakości.

Dziękujemy Opiekunowi merytorycznemu, Uczestnikom oraz Patronom Medialnym – portalom: www.wodkaneko.pl, www.wodascieki.com, miesięcznikowi INSTAL oraz Forum Dyskusyjnemu Wodociągów Polskich.

program szkolenia Zarządzanie gospodarką wodomierzową (pdf)

Jeżeli nie mogłeś uczestniczyć w  szkoleniu, a zależy Tobie na materiałach  – kliknij na link, a dowiesz się więcej.