Profesjonalne usługi szkoleniowe z zakresu ochrony środowiska

Zadzwoń lub napisz: +48 792 989 033 szkolenia@dendros.pl

Szkolenia

Kategoria: Zrealizowane w 2011r.

Szkolenie Użytkowanie i eksploatacja ciepłomierzy

Termin: 23 listopada 2011r., Hotel Ikar Poznań

Podstawą do rozliczania się pomiędzy dostawcą a odbiorcą energii cieplnej jest licznik ciepła (ciepłomierz). Rynek ciepłowniczy rozwija się bardzo dynamicznie dlatego tak istotny jest dobór odpowiedniego przyrządu pomiarowego jest istotny dla użytkownika jak i zarządcy sprzedawanego ciepła.

W dniu 23 listopada w Hotelu Ikar*** w Poznaniu odbyło się Szkolenie dotyczące Użytkowania i eksploatacji ciepłomierzy.

Spotkanie poprowadził prof. nadzw. dr hab. inż. Mariusz Chalamoński, Kierownik Zakładu Ogrzewnictwa i Wentylacji. Członek Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Technicznej oraz Stowarzyszenia Inżynierów i Mechaników Polskich.

 Wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele zakładów oraz przedsiębiorstw energetycznych, firm zajmujących się produkcją elementów systemu grzewczego oraz firm zajmujących się indywidualnym pomiarem zużycia mediów.

Celem szkolenia było nauczenie uczestników prawidłowej eksploatacji i użytkowania ciepłomierzy w celu zmniejszenia awaryjności przyrządów oraz kosztów eksploatacyjnych. Profesor przedstawił aspekty prawne dotyczące szeroko rozumianej gospodarki ciepłowniczej m.in. odnoszące się do przyrządów pomiarowych, zamówień mocy cieplnej oraz zużycia energii cieplnej w instalacjach grzewczych. Szczególny czas poświęcono tematyce dotyczącej podzielników ciepła. Uczestnicy podczas spotkania mieli możliwość konsultacji z wykładowcą tematów problematycznych znanych im z własnego doświadczenia. Nie zabrakło rozmów kuluarowych i wymiany poglądów z innymi uczestnikami. 

program szkolenia Użytkowanie i eksploatacja ciepłomierzy (pdf)

Niniejszy program szkolenia podlega ochronie wynikającej z ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Rozpowszechnianie, kopiowanie, adaptowanie, przekształcanie lub modyfikowanie programu szkolenia lub jego fragmentów bez uprzedniej zgody firmy Dendros jest zabronione.

Patronat medialny nad szkoleniem objęły portale internetowe ogrzewnictwo.pl oraz energetykacieplna.pl serwis branżowy xtech.pl.

 Dziękujemy Panu prof. nadzw. dr hab. inż. Mariuszowi Chalamońskiemu za poprowadzenie szkolenia, uczestnikom spotkana za aktywny udział oraz patronom medialnym za współpracę.

Jeżeli nie mogłeś uczestniczyć w  szkoleniu, a zależy Tobie na materiałach  – kliknij na link, a dowiesz się więcej.