Profesjonalne usługi szkoleniowe z zakresu ochrony środowiska

Zadzwoń lub napisz: +48 792 989 033 szkolenia@dendros.pl

Szkolenia

Kategoria: Zrealizowane w 2011r.

Merytoryczne podstawy efektywnej sprzedaży środków ochrony roślin w centrach ogrodniczych

Termin: 10 lutego 2011r., IOR Poznań

W ciągu najbliższych lat nastąpią przełomowe zmiany w funkcjonowaniu rynku środków ochrony roślin przeznaczonych na rynek hobbystyczny. Pierwsze dostrzegalne zmiany można będzie dostrzec już w czerwcu bieżącego roku, kiedy to wejdą w życie nowe regulacje prawne będące konsekwencją zmian w prawodawstwie europejskim. W sposób szczególny zmienią się możliwości zakupu preparatów przeznaczonych do stosowania roślin w ogrodach przydomowych, na terenie ogródków działkowych, pomieszczeniach mieszkalnych oraz innych pomieszczeniach użyteczności publicznej. Dostęp do wielu dotychczas używanych preparatów będzie mocno ograniczony, a znacznie większą rolę niż dotychczas zaczną nabierać preparatu biologiczne. Coraz większe znaczenie w procesie sprzedaży będzie również miała wiedza i doświadczenie sprzedawców. W takiej sytuacji tylko dobrze przeszkolony personel będzie potrafił sprostać zadaniu fachowego doradztwa gwarantującego zadowolenie klienta i jednocześnie będącego w zgodzie aktualnym prawem.

Klienci coraz częściej oczekują, aby oprócz możliwości zakupu np. roślin, nawozów, środków ochrony mogli też uzyskać fachową poradę dotyczącą, ogólnie rzecz ujmując, pielęgnacji terenów zieleni. Warto zadać sobie pytanie czy kadra pracownicza centrum ogrodniczego może sprostać temu wyzwaniu? Czy potrafi odróżnić choroby i szkodniki roślin ogrodniczych? Czy wie jakie środki biologiczne i preparaty hobbystyczne będą skuteczne w danym przypadku? Poprawnie wytłumaczy jak zwalczać chwasty i szkodniki na trawnikach? Jak nawozić i pielęgnować rośliny liściaste, a jak iglaste? Pytania, które mogą paść z ust potencjalnego klienta można mnożyć. Często są one błahe, ale wiele z nich może zaskakiwać nawet długoletnich pracowników z branży, ponieważ np. zmieniają się przepisy prawne, zalecenia, wchodzą nowe metody walki z agrofagami, które jak wiadomo są największym utrapieniem w domowych ogrodach.

Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku zorganizowaliśmy 10 lutego br. szkolenie by  pogłębić wiedzę z wymienionych wyżej zagadnień. Spotkanie poprowadził dr inż. Janusz Mazurek* – członek Polskiego Towarzystwa Fitopatologicznego

*dr inż. Janusz Mazurek zajmuje się profesjonalną diagnostyką chorób i szkodników roślin ogrodniczych, ustalaniem szczegółowych programów ochrony roślin indywidualnie dostosowanych do różnych systemów produkcyjnych. Przeprowadza kompleksowe ekspertyzy zdrowotności roślin. Autor licznych artykułów, poradników ogrodniczych i materiałów marketingowych w zakresie ochrony roślin, nawożenia i pielęgnacji.

program szkolenia (pdf)

Dziękujemy Wykładowcy, PSCO , Uczestnikom oraz Patronom Medialnym.


Jeżeli nie mogłeś uczestniczyć w  szkoleniu, a zależy Tobie na materiałach  – kliknij na link, a dowiesz się więcej.