Profesjonalne usługi szkoleniowe z zakresu ochrony środowiska

Zadzwoń lub napisz: +48 792 989 033 szkolenia@dendros.pl

Szkolenia

Kategoria: Zrealizowane w 2010r.

Szkolenie Zezwolenia i kary za usuwanie drzew lub krzewów

Termin: 7 września br., Hotel Ikar Poznan

7 września br., po wakacyjnej przerwie odbyło się szkolenie Zezwolenia i kary za usuwanie drzew lub krzewów. Jego celem było wyjaśnienie zasad przeprowadzania postępowań administracyjnych dotyczących wydania zezwoleń lub wymierzania administracyjnych kar pieniężnych. Spotkanie poprowadził Krzysztof Gruszecki – radca prawny, specjalizujący się w przepisach związanych z ochroną środowiska, w tym ochroną przyrody. Podczas szkolenia wyjaśnił wiele zawiłości przepisów prawnych, z którymi muszą się zmierzyć zarówno urzędnicy, jak i firmy wykonawcze. Swoje wystąpienie oparł na licznych ciekawych przykładach spraw, m.in. tych skierowanych do samorządowego kolegium odwoławczego. Zwrócił także uwagę na procedury związane prowadzeniem postępowania dotyczącym zieleni, które mogą być bardzo skomplikowane i złożone oraz najczęściej popełniane błędy. W trakcie szkolenia uczestnicy korzystali z możliwości zadawania pytań oraz wymiany problemów związanych z usuwaniem drzew i krzewów.

Szkolenie odbyło się pod patronatem portalu Architektura Krajobrazu, Stowarzyszenia Architektów Krajobrazu, portalu OBO – Ogólnopolska Baza Ogrodnicza, Wnętrz i Architektury www.swiatogrodow.pl oraz firmy MegaOgrody.

Dziękujemy Panu Krzysztofowi Gruszeckiemu za przeprowadzenie szkolenia oraz Uczestnikom za aktywne uczestnictwo w spotkaniu.

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi obowiązku uzgadniania wydawania zezwolenia na usunięcie  drzew w obrębie pasa drogowego drogi publicznej z regionalnym dyrektorem ochrony środowiska, który wprowadziła ustawa z dnia 21 maja 2010 r. o zmianie ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 119, poz. 804), pod koniec stycznia 2011 r. organizujemy szkolenie, które poprowadzi Pan Krzysztof Gruszecki. Zainteresowanych prosimy o kontakt szkolenia@dendros.pl

program szkolenia Zezwolenia i kary za usuwanie drzew lub krzewów (pdf)

Jeżeli nie mogłeś uczestniczyć w  szkoleniu, a zależy Tobie na materiałach  – kliknij na link, a dowiesz się więcej.