Profesjonalne usługi szkoleniowe z zakresu ochrony środowiska

Zadzwoń lub napisz: +48 792 989 033 szkolenia@dendros.pl

Szkolenia

Kategoria: Zrealizowane w 2010r.

Szkolenie Mała architektura w przestrzeni publicznej

Termin: 2 grudnia br., Poznań


Mała architektura jest nieodłącznym elementem przestrzeni, w której żyjemy. Należą do niej m.in. ławki, latarnie, kosze na śmieci, czy schody terenowe.

Podczas szkolenia zaprezentowane zostały zasady projektowania obiektów małej architektury oraz przepisy i normy w tym zakresie. Spotkanie poprowadziła dr inż. Hanna Marszałek (Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu) – wykładowca na kierunku Architektura krajobrazu, prowadzi zajęcia m.in. z zakresu konstrukcji elementów małej architektury oraz przystosowania przestrzeni publicznej dla osób niepełnosprawnych.

W pierwszej sesji tematycznej omówione zostały zagadnienia związane z przygotowaniem terenu, w tym rodzaje gruntu, zasady posadowienia fundamentu oraz materiałowe i konstrukcyjne rozwiązania podbudowy nawierzchni chodników i ścieżek.

Drugi blok tematyczny poświęcony był rozwiązaniom konstrukcyjnym i materiałowym takim jak m.in. schody terenowe i pochylnie oraz ścianki, murki oporowe i gabiony. Dr Marszałek podkreśliła, że projektując schody, czy pochylnie należy uwzględnić ich funkcjonalność w odniesieniu do wszystkich użytkowników. W przypadku schodów istotna jest ich proporcja (odpowiednia wysokość i szerokość stopnia oraz ilość stopni w biegu), a także odpowiednio przygotowana balustrada.

Tematem przewodnim ostatniej sesji była iluminacja oraz oświetlenie terenów zieleni i małej architektury. Omówione zostały sposoby oświetlania, kierunek i natężenie kierowanego światła.

Podczas szkolenia nie zabrakło także ciekawych przykładów zarówno prawidłowo jak i błędnie wykonanych obiektów małej architektury.

Dziękujemy Wykładowcy, Uczestnikom oraz Patronom Medialnym.

program szkolenia Mała architektura w przestrzeni publicznej (pdf)

Jeżeli nie mogłeś uczestniczyć w  szkoleniu, a zależy Tobie na materiałach  – kliknij na link, a dowiesz się więcej.