Profesjonalne usługi szkoleniowe z zakresu ochrony środowiska

Zadzwoń lub napisz: +48 792 989 033 szkolenia@dendros.pl

Szkolenia

Kategoria: Zrealizowane w 2009r.

Warsztaty praktyczne Obowiązki sprawozdawcze dotyczące sprzętu elektrycznego i elektronicznego

Termin: 10 luty 2009, Poznań

10 lutego br. w Poznaniu odbyły się Warsztaty praktyczne Obowiązki sprawozdawcze dotyczące zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Prowadziła je Małgorzata Tomczak   Naczelnik Wydziału Nadzoru Rynku w Departamencie Kontroli Rynku Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Departament Kontroli Rynku jest odpowiedzialny za prowadzenie rejestru przedsiębiorców i organizacji odzysku sprzętu elektrycznego i elektronicznego wynikającego z ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym.

Spotkanie było podzielone na dwie części: pierwsza teoretyczna dotyczyła stanu prawnego w tym  zmian obowiązujących od 1 stycznia 2009 roku. Zostały omówione szczegółowo obowiązki: wprowadzających sprzęt, zbierających zużyty sprzęt, prowadzących zakłady przetwarzania, prowadzących działalność w zakresie recyklingu oraz  organizacji odzysku. Szczególna uwaga została zwrócona na osiąganie poziomów zbierania odzysku i recyklingu zużytego sprzętu. Druga część szkolenia polegała na przedstawieniu poszczególnych rodzajów sprawozdań, zmianie terminów ich składania oraz kar jakie mogą spotkać przedsiębiorców. Nie zabrakło praktycznych rad jak uniknąć popełniania najbardziej typowych błędów. Na koniec odbył się panel dyskusyjny podczas którego uczestnicy zadawali pytania – problemy z którymi maja do czynienie na co dzień.  

pdficon_small program szkolenia dotyczącego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (klinknij na link)

Dziękujemy uczestnikom za burzliwą dyskusję z domieszką humoru oraz wszystkim patronom medialnym i zapraszamy do galerii zdjęć.

Jeżeli nie mogłeś uczestniczyć w  szkoleniu, a zależy Tobie na materiałach  – kliknij na link, a dowiesz się więcej.