Profesjonalne usługi szkoleniowe z zakresu ochrony środowiska

Zadzwoń lub napisz: +48 792 989 033 szkolenia@dendros.pl

Szkolenia

Kategoria: Zrealizowane w 2009r.

Szkolenie Zezwolenia i kary za usuwanie drzew i krzewów

Termin: 10 września 2009, Poznań

„Zezwolenia i kary za usuwanie drzew lub krzewów” były pierwszym szkoleniem jakie odbyło się po wakacyjnej przerwie. 10 września w Hotelu Ikar zgromadziło się liczne grono specjalistów od zieleni, a wśród nich m.in. inspektorzy, projektanci, przedsiębiorcy, zarządcy zieleni, a także przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych.

Szkolenie poprowadził Krzysztof Gruszecki, który przez wiele lat był etatowym członkiem Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Bydgoszczy oraz radcą prawnym specjalizującym się w sprawach z zakresu ochrony środowiska. Jest autorem m.in. komentarza do ustawy o ochronie przyrody. Swój wykład oparł na wielu ciekawych przykładach spraw, które zostały skierowane do samorządowego kolegium odwoławczego. Szczegółowo omówił zawiłości prawa związanego z usuwaniem drzew i krzewów, m. in. zagadnienia dotyczące zasad przeprowadzania postępowania w sprawie wydawania zezwoleń na usunięcie drzew lub krzewów oraz wymierzania administracyjnych kar pieniężnych za ich zniszczenie lub usunięcie. Poruszone zostały kwestie rozgraniczenia postępowania kontrolnego od postępowania w sprawie, a także sytuacje, w których następuje zwolnienie z obowiązku uzyskania zezwolenia.  

Uczestnicy szkolenia brali czynny udział w dyskusji oraz zadawali wiele pytań związanych z problemami z jakimi spotykają się na co dzień w swojej pracy zawodowej. Liczne pytania, które zostały zadane prowadzącemu już po zakończeniu szkolenia świadczą jak ważnym i problematycznym zagadnieniem są zezwolenia i kary za usuwanie drzew lub krzewów. 

pdficon_small  program szkolenia zezwolenia i kary na usuwanie drzew i krzewów (klinknij na link)

Dziękujemy uczestnikom za aktywny udział w dyskusji i wymianę interesujących doświadczeń.

Jeżeli nie mogłeś uczestniczyć w  szkoleniu, a zależy Tobie na materiałach  – kliknij na link, a dowiesz się więcej.

Zapraszamy do galerii zdjęć  

—————————————————————————————————————

POLECAMY KSIĄŻKĘ USTAWA O OCHRONIE PRZYRODY – KRZYSZTOF GRUSZECKI
(SZCZEGÓŁY – PDF)