Profesjonalne usługi szkoleniowe z zakresu ochrony środowiska

Zadzwoń lub napisz: +48 792 989 033 szkolenia@dendros.pl

Szkolenia

Kategoria: Zrealizowane w 2009r.

Szkolenie Pozyskiwanie akceptacji społecznej dla trudnych inwestycji infrastrukturalnych

Termin: 19 maja 2009, Poznań

19 maja br. w Poznaniu odbyło się szkolenie Pozyskiwanie akceptacji społecznej dla „trudnych inwestycji” infrastrukturalnych. Spotkanie prowadziła Elżbieta Olędzka – Koprowska (doświadczony mediator, z powodzeniem zajmowała się licznymi projektami z zakresu mediacji i rozwiązywaniem konfliktów lokalnych).

Spotkanie było podzielone na kilka części. W pierwszej została omówiona diagnoza środowiska społecznego wokół projektu „trudnej inwestycji”, czynniki ryzyka projektu (procedury badawcze, interpretacja wyników). Zwracano uwagę na to aby prowadzić wyprzedzające działania komunikacyjne już na etapie wstępnego projektu inwestycji by ograniczyć sytuacje konfliktowe i od początku inwestycji budować dialog społeczny.
Druga część poświęcona była wyborowi skutecznych działań komunikacyjnych – pokazane zostały przykłady ulotek, broszur informacyjnych, spotów radiowych oraz krótkich filmów poglądowych na temat planowanych inwestycji.  
Praktyczne zasady współpracy z mediami poprowadził redaktor Jan Koprowski, szef poznańskiego oddziału PAP. Opowiedział on uczestnikom dlaczego i w jaki sposób kontaktować się z dziennikarzami, jak organizować dla nich spotkania oraz konferencje prasowe.
Na koniec szkolenia została omówiona procedura przygotowania i realizacji konsultacji społecznych: czego unikać, co warto robić, zasady kategorii technik komunikacyjnych oraz partycypacja społeczna. Przekazywana podczas zajęć wiedza teoretyczna z zakresu marketingu społecznego ilustrowana była licznymi przykładami rozwiązań praktycznych.

pdficon_small program szkolenia Pozyskiwanie akceptacji społecznej dla trudnych inwestycji infrastrukturalnych (klinknij na link)

Jeżeli nie mogłeś uczestniczyć w  szkoleniu, a zależy Tobie na materiałach  – kliknij na link, a dowiesz się więcej.

Uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy do galerii zdjęć