Profesjonalne usługi szkoleniowe z zakresu ochrony środowiska

Zadzwoń lub napisz: +48 792 989 033 szkolenia@dendros.pl

Szkolenia

Kategoria: Zrealizowane w 2009r.

II Konferencja Zieleń w Mieście

Termin: 16 października 2009, Łódź

II Konferencja Zieleń w Mieście organizowana przez firmę Dendros oraz Międzynarodowe Targi Łódzkie odbyła się w dniu 16 października br. podczas Targów InterflatDesign.pl w hali Expo w Łodzi. Spotkanie było pod patronatem Prezydenta Miasta Łodzi oraz Marszałka Województwa Łódzkiego.

Druga edycja konferencji zgromadziła równie liczne grono Uczestników jak pierwsza.

Podczas konferencji omówiono szeroko tematykę pnączy, ich walory zdobnicze, warunki siedliskowe, rodzaje podpór oraz  pielęgnację. Całość była zwieńczona ciekawymi zdjęciami ilustrującymi zastosowanie pnączy na ścianach budynków, ekranach dźwiękochłonnych, altanach, słupach, latarniach, płotach.

W drugim wykładzie mieliśmy okazję zapoznać się i „pospacerować” po 34 Parkach Łodzi, w tym 12 o statusie zabytkowym. Przedstawiono działania w zakresie ochrony i kształtowania parków miejskich oraz przyszłych działaniach rewitalizacyjnych.

Podczas obrad nie zabrakło zagadnień o dizajnerskich rozwiązaniach w projektowaniu zieleni w mieście. Na podstawie zdjęć z realizacji światowych i polskich zaprezentowano wybrane miejsca z uwzględnieniem szaty roślinnej i jej kompozycji oraz wykorzystanie elementów i materiałów „nieożywionych”. Poruszono także tematykę nawożenia (dokładną analizę gleby, pobieranie prób, metody oznaczeń chemicznych, zalecenia nawozowe ) nawadniania drzew i krzewów (filtry dyskowe, tensometry, systemy nawadniania) oraz szacowania wieku drzew (klasyfikację metod, ich dokładność, modele wzrostu drzew). Na koniec Stowarzyszenie „Zieleń Polska” przedstawiło opracowania dotyczące zaleceń podczas realizacji terenów zielonych.

Spotkanie miało na celu pomóc w codziennej pracy zawodowej, optymalnym wykorzystaniu i harmonijnym wkomponowaniu roślin w miejski krajobraz, a także w odpowiednim dobraniu ich do warunków glebowych i mikroklimatycznych.

Współorganizator: Międzynarodowe Targi Łódzkie

Patronat honorowy: Marszałek Województwa Łódzkiego, Prezydent Miasta Łodzi

pdficon_small program konferencji Zieleń w Mieście

Jeżeli nie mogłeś uczestniczyć w  konferencji, a zależy Tobie na materiałach  – kliknij na link, a dowiesz się więcej.