Profesjonalne usługi szkoleniowe z zakresu ochrony środowiska

Zadzwoń lub napisz: +48 792 989 033 szkolenia@dendros.pl

Szkolenia

Kategoria: Zrealizowane w 2008r.

Warsztaty praktyczne Zamówienia publiczne w zieleni miejskiej

Termin: 20 listopada 2008, Poznań

20 listopada br. w Poznaniu odbyły się Warsztaty praktyczne Zamówienia publiczne w zieleni miejskiej. Uczestniczyło w nich blisko 30 osób. Prowadził je Grzegorz Pyliński – prawnik specjalista z zakresu zamówień publicznych.

Spotkanie było podzielone na dwie części: pierwsza dotyczyła znowelizowanej ustawy o zamówieniach publicznych która weszła w życie 24 października br. Zostały omówione następujące tematy: dopuszczalne zmiany ogłoszenia o zamówieniu, zmiany siwz, nowe warunki udziału w postępowaniu, terminy składania ofert, nowe zasady unieważnienia oferty, dopuszczalne zmiany w umowie o zamówienie – nieważność umowy, zmiany terminów na wnoszenie środków odwoławczych, nowe zasady wnoszenia odwołań.

W drugiej części został omówiony wzór Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia na realizację oraz praktyczny przykład siwz na przetarg nieograniczony dotyczący przeglądu technicznego drzewostanu rosnącego w pasach dróg – na tym przykładzie wskazano rady i zasady prawidłowego postępowania. Ponadto podczas spotkania przedstawione zostały różne przypadki występujące w przetargach ze szczególnym zwróceniem uwagi na najczęściej popełniane błędy. Na koniec Uczestnicy zadawali pytania – problemy z którymi maja do czynienie na co dzień.

pdficon_small program Warsztatów praktycznych Zamówienia publiczne w zieleni miejskiej (kliknij na link)

Jeżeli nie mogłeś uczestniczyć w  szkoleniu, a zależy Tobie na materiałach  – kliknij na link, a dowiesz się więcej.

Dziękujemy za uczestnictwo i zapraszamy do galerii zdjęć.