Profesjonalne usługi szkoleniowe z zakresu ochrony środowiska

Zadzwoń lub napisz: +48 792 989 033 szkolenia@dendros.pl

Szkolenia

Kategoria: Najbliższe konferencjeOgólneWyróżnione

Webinarium Dobór, eksploatacja i serwis zaworów redukcyjnych

Szczegóły wydarzenia:

Szkolenie online Platforma Click Meeting w godz. 10:00-13:30

Do pobrania:

formularz zgłoszenia

Pobierz, wypełnij i odeślij na nasz mail pobierz
27 września 2021r.

Jednym z najistotniejszych czynników wpływających na wielkość strat wody jest wysokość ciśnienia panującego w sieci wodociągowej. Wyniki i obserwacje w zakładach wodociągowych prowadzą do interesującego wniosku, że istotny wpływ na wielkość natężenia przecieków w sieci wodociągowej wywiera nadmierne/niestabilne ciśnienie. Z uwagi na zróżnicowanie wysokościowo – przestrzenne ukształtowania sieci w każdym systemie można wyróżnić strefy ciśnienia podwyższonego w stosunku do ciśnienia optymalnego eksploatacyjnie. Zatem praktycznym podejściem jest ograniczenie awarii poprzez minimalizację nadwyżek ciśnienia i jego stabilizację.

Badania wpływu ciśnienia na liczbę uszkodzeń i straty wody wykazały, że ograniczenie maksymalnego ciśnienia w systemach wodociągowych o około 10-40% i szczególnie jego stablizacja wpłynęło na zmniejszenie liczby awarii o około 30-60%, a także na ograniczenie strat wody i końcowo kosztów napraw uszkodzeń.

Zapraszamy na szkolenie, które będzie poświęcone tematyce związanej obniżaniem i stabilizacją ciśnienia w sieciach wodociągowych poprzez dobór, eksploatację i serwis zaworów redukcyjnych. Nie zabraknie przykładów najczęściej popełnianych błędów popełnianych przy doborze  oraz rozwiązań służących ich eliminacji. Prezentowane informacje będą pochodziły z kilkunastoletniej praktyki autora.

Szkolenie zalecane jest zarówno dla projektantów, działów zaopatrzenia, służb nadzoru jak i pracowników eksploatacji (kierownicy, mistrzowie i monterzy).

Prowadzenie: dr inż. Wojciech Koral (Politechnika Śląska). Wykładowca akademicki na Politechnice Śląskiej w Gliwicach oraz  praktyk i  specjalista w zakresie gospodarki wodomierzowej współpracujący w tym zakresie z przedsiębiorstwami wodociągowymi i spółdzielniami mieszkaniowymi.

Program webinarium

 1. Metody obniżania ciśnienia w sieciach wodociągowych:
  1. regulacje dławieniowe (zasuwa, przepustnica)
  2. zawory redukcyjne sprężynowe

zawory redukcyjne hydrauliczne (sterowane przepływającym medium)

 1. Dobór zaworów – typ, wielkość, zakresy działania
  1. skutki hydrauliczne i energetyczne niedowymiarowania i przewymiarowania przepustnic i zaworów hydraulicznych (reduktorów ciśnienia)
  2. podstawy eksploatacji zaworów hydraulicznych

najczęstsze problemy zaworów hydraulicznych na przykładach z eksploatacji
– zabezpieczenie, uszkodzenia i problemy serwisowe zaworów redukcyjnych

 1. Inne zastosowania zaworów hydraulicznych
  1. zawory utrzymujące ciśnienie
  2. zawory przeciwuderzeniowe
  3. zawory uruchamiające pompy
  4. zawory ze zmiennymi nastawami

 

Webinaria są dostępne na dowolnym komputerze, tablecie, smartfonie i nie wymagają instalowania żadnego dodatkowego oprogramowania.

Potrzebne jest tylko dobre łącze internetowe oraz dowolna przeglądarka internetowa.

regulamin webinariów (pdf)

Jeżeli nie ma tematyki w naszym kalendarzu szkoleń, która Cię interesuje prosimy o przesłanie propozycji na adres szkolenia(at)dendros.pl Autorzy ciekawych pomysłów będą premiowani „specjalną” zniżką na dane szkolenie.

Partnerzy wydarzenia:

Patron medialny:

Patron medialny:

  Poleć szkolenie

  Twoje imię i nazwisko:

  Twój adres e-mail:

  Adres e-mail znajomego: