Cykl webinariów „Drzewa w mieście – wiedza od A do Z”

Rozpoczynamy cykl webinariów „Drzewa w mieście – wiedza od A do Z”. Pierwsze spotkanie odbędzie się pt.: „Podstawy diagnozy drzew”.  Omówimy podstawy diagnozy, ale skupimy się również na poprawnej terminologii z rozumieniem przyczyn powstawania konkretnych wad czy uszkodzeń drzew i ich skutków dla osłabienia funkcji biologicznych lub mechanicznych. Po prelekcji istnieje możliwość zadawania pytań na czacie.

Wiedza o korzyściach płynących z obecności drzew w mieście i zagrożeniach spowodowanych przez zaniedbania w ich kontroli i pielęgnacji, przyczyniła się do usprawnienia systemu administracji i zarządzania drzewami w miastach wielu krajów europejskich. Również w Polsce coraz więcej miast wprowadza system zarządzania drzewami oparty o kompleksowe działania w zakresie ich kształtowania, ochrony i pielęgnacji. Ważnym aspektem jest ocena drzew. Szczegółową diagnozę ich stanu przeprowadzają osoby z rozległą wiedzą i doświadczeniem arborystycznym, jednak podstawową ocenę drzew można wykonać w oparciu o proste metody wizualne i łatwe w obsłudze narzędzia do pomiaru wad i uszkodzeń.

Prowadzący: dr inż. Edyta Rosłon – Szeryńska, SGGW Warszawa

architekt krajobrazu,  ekspert w zakresie diagnostyki i zarządzania drzewami w mieście, biegła sądowa, twórczyni metody identyfikacji drzew zagrażających bezpieczeństwu. Współautorka Standardów Kształtowania Zieleni Warszawy i Polityki Ochrony Drzew dla m.st. Warszawy. Autorka licznych publikacji i ekspertyz dotyczących zieleni.

Spotkanie odbędzie się na platformie ClickMeeting. Aby w nim  uczestniczyć należy zarejestrować się  i podać adres mailowy na który prześlemy link do transmisji on-line. Pierwsze webinarium będzie bezpłatne.

Rejestracja zamknięta!

Przed wypełnieniem formularza proszę zapoznać się z Polityką prywatności.

 

line