Metody oceny kondycji, witalności i statyki drzew z uwzględnieniem aspektu bezpieczeństwa OSTATNIE MIEJSCA!

Zapraszamy na kolejne spotkanie dotyczące metod identyfikacji drzew zagrażających bezpieczeństwu. Zasadniczym celem szkolenia jest przedstawienie ważniejszych cech i wad drzew miejskich mających znaczenie dla osłabienia ich funkcji mechanicznych, zaprezentowanie metod wizualnej oceny drzew i użytecznych narzędzi do pomiaru wad  i uszkodzeń.

W części teoretycznej, będzie poruszona problematyka związana ze sposobami oceny statyki oraz szacowania ryzyka związanego z niestabilnymi drzewami, a następnie będzie można utrwalić wiedzę poprzez ćwiczenia w części praktycznej. Ponadto podczas spotkania przedstawione zostaną istniejące sposoby kontroli drzew i oceny poziomu zagrożenia, ze szczególną uwagą zwróconą na praktyczne metody oparte o diagnozę wizualną.

program szkolenia (pdf)

formularz zgłoszenia (pdf)

Prowadzenie: dr inż. Edyta Rosłon-Szeryńska, Adiunkt w Katedrze Architektury Krajobrazu, specjalizująca się w urządzaniu i pielęgnacji terenów zieleni, ze szczególnym uwzględnieniem aspektu technologicznego, ekonomicznego i bezpieczeństwa. Czynny zawodowo architekt krajobrazu i kosztorysant. Ekspert w zakresie diagnostyki drzew, autorka wizualnej metody oceny drzew zagrażających bezpieczeństwu (WID-metody 2006). Autorka licznych ekspertyz, artykułów i monografii z dziedziny urządzania, pielęgnowania terenów zieleni oraz zarządzania drzewostanem miejskim.

 Miejsce szkolenia: Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne przy ul. Rogowskiej 26 w Łodzi, I piętro, sala numer 5

https://centrum-szkoleniowo-konferencyjne-u-i.business.site/?m=true

Cały kompleks położony jest z jednej strony w granicach administracyjnych Łodzi, z drugiej natomiast graniczy z zielonymi płucami miasta, urokliwym kompleksem przyrodniczo – krajobrazowym wchodzącym w skład Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich (ze stawami, stadniną koni, ścieżkami pieszymi i rowerowymi, leśniczówką i innymi atrakcjami).

Malownicze usytuowanie tego ośrodka sprzyja zarówno pracy twórczej, jak również rekreacji.

Dojazd:
– autobusem (A): 51 i 60

Odległości:
– dworzec PKP i PKS Łódź Kaliska – 12 km
– lotnisko im. Wł. Reymonta – 15 km

Istnieje możliwość promocji firm i ich produktów podczas szkolenia poprzez:

  • Wystąpienie podczas spotkania (15 min)
  • Stoisko (stół+ 2 krzesła)
  • Zamieszczenie logotypu na stronie szkolenia
  • Rozdanie ulotek/folderów
  • Zamieszczenie oferty w materiałach (2 strony A-4)

Więcej informacji pod numerem 792 989 033 lub promocja@dendros.pl

 

line